Mi a boldogság?

Hogy másként érezhessük a világot, meg kell változtatnunk hiedelmeinket: hagynunk kell, hogy a múlt tovaszálljon, jobban kell figyelnünk a jelenre, és el kell oszlatnunk a bennünk lévő félelmet.



A boldogtalanságnak
egyetlen oka van, a fejünkben lévő alaptalan elképzelések, melyek annyira elterjedtek és mindenki által elfogadottak, hogy eszünkbe sem jut megkérdőjelezni őket. ..arra figyelünk, ami nincs, ahelyett, hogy arra összpontosítanánk, amink éppen most van. Ami boldoggá vagy boldogtalanná tesz minket, az nem a világ és a körülöttünk lévő emberek, hanem a saját gondolataink. ...

A boldogság a belső harmónia és a lelki béke elérése.
A boldogság egyik alap pillére hogy félelem nélkül éljünk. Engedjük el a ragaszkodásainkat, fogadjuk el a környezetünket, embertársainkat s magunkat is.
Engedjük el a múltat és a jövőt, a jelen pillanatát éljük meg teljes valóságában. Ha megértjük boldogtalanságunkat - az el fog, tűnni - ami keletkezik az a boldogság állapota. Ha megértjük büszkeségünket - az el fog múlni - helyében ott lesz az alázatosság. Ha megértjük félelmeinket -azok elolvadnak - ami keletkezik az a szeretet. Ha megértjük ragaszkodásainkat -azok megszűnnek -s a következmény a szabadság.
Amit észlelünk, az valójában a világnak hívott vászonra kivetített lelki állapotunk. Ha adunk tulajdonképpen kapunk, ez a szeretet törvénye. A mások iránt érzett ellenséges gondolataink tulajdonképpen saját magunk ellen irányulnak.
Az a nézet, hogy majd boldogok leszünk, ha minden vágyunk teljesül sajnos tévedés. Valójában éppen ezek a vágyak és ragaszkodások tesznek minket feszültté, csalódottá, idegessé, bizonytalanná, és ezek telítenek el félelemmel is. A vágyak teljesülése a legjobb esetben is csak a gyönyör és izgatottság pillanatait kínálja. Ne tévesszük ezt össze a boldogsággal.....

Cikk forrás: http:// eletmod.hu
Kép forrása: http://topfoto.hu

Schopenhauer: Tanács
Hogy ne legyen nagyon boldogtalan az ember, a legbiztosabb szer, ha nem kívánja, hogy nagyon boldog legyen.
+
Boldogságunk kilenc tized része kizárólag egészségünkön nyugszik. Ha egészség van, az minden élvezet forrásává válik, de ha nincs, az egyéb javak, a szubjektív értékek sem boldogítanak, mert a szellem, a hangulat, a temperamentum szárnyalását is lecsökkenti, elnyomorítja a betegség.

Szókratész boldogsága

Szókratész, a görög bölcs magas erkölcsi elveket hirdetett, és azok szerint élt mindhalálig, szerényen és igénytelenül. Még cipőt sem hordott, mezítlen lábakkal rótta Athén utcáit. Naponta betért a Plákára, hogy gyönyörködjék a sok színes áruban. Alkibiádész megkérdezte egyszer, hogy minek teszi ezt. Szókratész így válaszolt: - Azért járok a Plákára, hogy megnézzem mindazt, ami nélkül tökéletesen boldog vagyok. Birtoklás, szerzés, hírnév és dicsőség, amire vágytok - ezért nem találjátok meg a boldogságot. A boldogság nem azt jelenti, hogy valamit megszerezzünk hanem azt, hogy tudjuk, mire nincs szükségünk./Tatiosz/


+ 1dalszöveg/ http://www.youtube.com/watch?v=77TqUiEl-e4&feature=related

Mondd! Te mitől lennél a legboldogabb a világon?
Csak kívánnod kellene, és teljesülne egy álom.
Ha a Mennyorságban ébrednél,
ha állna az idő a szobádban,
hinnél-e vajon a csodákban?

Bölcsek útján járva,
jól magadba zárva minden cseppjét a méznek,
örülj az andalító kéznek.
Bölcsek útján járva,
gyere térj vissza a mába.
Élj még a valóságban, hogy higgy egy más világban.

Ahogy a szívembe zárlak,
Én egy angyalnak látlak.

Mondd, ha tudnád, hol van boldogság a világon,
Elvinnél-e magaddal, ugye mindenáron?
Ha végre béke lenne bennünk,
ha felhő lenne puha párnám,
én vágyakozva várnám...

Bölcsek útján járva,
jól magadba zárva minden cseppjét a méznek,
örülj az andalító kéznek.
Bölcsek útján járva, gyere térj vissza a mába.
Élj még a valóságban, hogy higgy egy más világban.

AHOGY A SZÍVEMBE ZÁRLAK, ÉN EGY ANGYALNAK LÁTLAK!

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése